Udany związek

Jak rozkochać kobietę na nowo? Poznaj skuteczny sposób!

jak rozkochać kobietę na nowo

Jeśli z niepokojem obserwujesz, jak Twój związek z kobietą marzeń powoli więdnie lub co gorsza – jeśli nagle dostrzegasz, że bardzo się od siebie oddaliliście i zupełnie nie wiesz dlaczego (ani jak temu zaradzić) – przeczytaj ten artykuł i dowiedź się jak rozkochać kobietę na nowo. 

Chyba, że najpierw chcesz znaleźć „winnego”. Wystarczy, że spojrzysz w lustro. Tak – Ty odpowiadasz za prowadzenie w związku, więc jeśli chcesz ponownie rozkochać w sobie kobietę, czytaj dalej i zacznij działać! 

Dlaczego kobieta przestała Cię pożądać?

Ponieważ przestałeś jej dostarczać napięcia emocjonalnego. Ta-dam! Ot i cała tajemnica.

Pewnego dnia, w wyniku romansu z pewną ekscytującą dziewczyną, doznałem niesamowitego objawienia, tzw. momentu „aha”. Otrzymałem odpowiedzi na dręczące mnie pytania dotyczące kobiety i jej zachowań. Oto ono:

Kobieta musi doświadczać napięcia emocjonalnego z mężczyzną, aby go pożądać, przywiązać się do niego i by był on dla niej atrakcyjny.

W tym momencie wszystko stało się jasne! Przed oczami przeleciały mi wszystkie błędy, jakie popełniałem w relacjach z kobietami. I zrozumiałem, dlaczego były to BŁĘDY. Przypomniałem sobie również wszystkie zachowania kobiet, które wcześniej były dla mnie dziwne (zachowania), a nagle nabrały sensu.

Dotarły do mnie 2 kwestie:

 • aby kobieta zainteresowała się mężczyzną, musi on wytworzyć w niej napięcie emocjonalne. W jego wyniku kobieta zaczyna odczuwać pociąg fizyczny i emocjonalny.
 • aby kobieta mogła się przywiązać do mężczyzny, musi regularnie odczuwać z nim napięcie emocjonalne.

To przeciwieństwo tego, w co większość mężczyzn wierzy na temat przyciągania i utrzymywania przy sobie kobiety. Dlatego większość mężczyzn wykonuje nieskuteczne działania, które prowadzą ich tylko do niekończącej się frustracji.

Chcę, żebyś wiedział, że moment „aha” zmienił moje życie.

Twoje również ulegnie diametralnej poprawie, ponieważ zdradzę Ci, dlaczego mężczyźni, którzy starają się być „mili” – a skoro to czytasz, prawdopodobnie jesteś jednym z nich – mają duże kłopoty ze zdobyciem kobiet. I dlaczego wiele kobiet w związkach przestaje pożądać swoich partnerów, co objawia się tym, że zaczynają zrzędzić, narzekać, wycofywać się, tyć, itd.

Jakie BŁĘDY popełniają mężczyźni?

Wiesz już, to mężczyzna odpowiada za prowadzenie w związku. Jeśli więc coś w relacji się psuje to dlatego, że jako prowadzący popełniłeś błąd. Jeden z dwóch najważniejszych.

Błąd #1: Mężczyźni nie budują napięcia emocjonalnego w relacjach z kobietami.

Dla mężczyzny kobieta staje się atrakcyjna, kiedy wzbudzi w nim napięcie fizyczne -po prostu musi się podobać fizycznie. Dla kobiety mężczyzna staje się atrakcyjny, kiedy wzbudzi w niej napięcie emocjonalne.

Większość mężczyzn nienawidzi napięcia emocjonalnego, szczególnie tego z kobietami. Dlaczego więc mielibyśmy je tworzyć świadomie?

My, mężczyźni, kochamy uczucie rozluźnienia i pewnego rodzaju „pustki”. Lubimy włożyć wysiłek, coś osiągnąć albo rozwiązać problem, a następnie rozluźnić się i spocząć. Wpadać w pewnego rodzaju trans. Dlatego pijemy kilka piw i bezmyślnie przerzucamy kanały w telewizji. Z tego samego powodu po orgazmie nie myślimy o niczym i zapadamy się w przyjemną pustkę.

Mamy nawyk rozluźniać wszelkiego rodzaju napięcie emocjonalne.

Czasami jest to efekt doświadczeń z dzieciństwa, kiedy funkcjonowaliśmy w przemocowej rodzinie. Mamy nieświadome przekonanie, iż napięcie emocjonalne zwiastuje nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego nauczyliśmy się robić wszystko, aby być „miłym” – rozładowywać napięcie emocjonalne i nie doświadczać jego przykrych konsekwencji.

Jeśli jesteś singlem i masz problemy ze zdobywaniem kobiet lub często kończysz w “strefie przyjaciół”, to prawdopodobnie inwestujesz energię w próbę uzyskania kobiecej aprobaty. Podejrzewam, iż unikasz ryzykownych, zuchwałych zachowań, a w zamian – wysłuchujesz jej historii o byłych. Nie dotykasz kobiety i nie droczysz się z nią. Natomiast stawiasz jej drinki i pomagasz w rozwiązaniu problemów. Jest tak?

Twoja “uprzejmość” nie generuje napięcia emocjonalnego, a kobieta zwyczajnie przy Tobie się nudzi.

Kończy się tym, że po randce nigdy już się do Ciebie nie odzywa. Po kilku takich doświadczeniach zakładasz, że jesteś mało atrakcyjny dla kobiet. Zaczynasz więc ich unikać albo stajesz się jeszcze milszy – starasz się jeszcze bardziej je zadowolić.

Jeśli jesteś w długoletnim związku, możesz zauważać, że Twoja partnerka bywa zbyt zmęczona lub zajęta, aby uprawiać z Tobą seks. A jeśli już do niego dochodzi – sam akt wydaje się być nudny i rutynowy. Twoja kobieta jest często drażliwa i wydaje się czerpać przyjemność z wytykania Tobie wad. Być może jest wycofana lub nadmiernie zaangażowana w swoją pracę, dzieci, jedzenie, zakupy, telefon lub telewizję itd. Wymienione punkty pojawiają się, kiedy pomiędzy Wami zanika napięcie emocjonalne. To czas, by zastanowić się jak rozkochać kobietę na nowo.

Jeśli powyżej opisuję Twój związek, prawdopodobnie jest tak,  gdyż:

 • nie podejmujesz ryzyka
 • zachowujesz myśli i uczucia dla siebie
 • unikasz burzenia pozornego spokoju
 • wystrzegasz się konfliktu
 • ukrywasz prawdę
 • nie prosisz o to, czego pragniesz
 • próbujesz zadowolić i uszczęśliwić kobietę, dając jej wszystko, czego ona chce.

Zabijasz tym samym napięcie emocjonalne i wszelkie “przywiązanie”, jakie Twoja kobieta mogłaby do Ciebie czuć. W efekcie ona przestaje Ci ufać i przestaje Ciebie pożądać. Jesteś na najlepszej drodze do tego, by za chwilę szukać porad, jak ponownie rozkochać kobietę.

jak rozkochać dziewczynę na nowo

Błąd #2: Mężczyźni szybko starają się wyeliminować wszelkie napięcie, jakie tworzy ich kobieta.

Jeśli jesteś singlem, to kobieta musi się szybko dowiedzieć, czy ogarniasz rzeczywistość. Czy jest tego świadoma czy nie – ona chce mężczyzny, który da jej poczucie bezpieczeństwa i ochronę. Kobieta jest stworzeniem poszukującym bezpieczeństwa. Matka Natura wpoiła to w jej system. Nie chce być najpotężniejszą osobą w pokoju, choć będzie, jeśli Ty nie będziesz.

Sprawdza Twoją wewnętrzną spójność, aby dowiedzieć się, czy jesteś wystarczająco męski, aby być jej mężczyzną.

Jak? Zrobi Ci „Test Frajera”:

 • zarzuci, że o nią nie dbasz
 • wykrzyczy, że Ci na niej nie zależy
 • urządzi bezpodstawna scenę zazdrości
 • będzie kokietować innego mężczyznę w Twoim towarzystwie.

Mężczyzno, oblewasz „Test Frajera”, jeśli:

 • natychmiast załagadzasz sytuację
 • traktujesz zachowanie kobiety jako niesprawiedliwy atak
 • bierzesz jej postawę bardzo osobiście i wchodzisz w rolę ofiary
 • pozwalasz wyprowadzić się z równowagi
 • zaczynasz się tłumaczyć, usprawiedliwiać.

Prezentujesz w/w zachowanie? Soki jej zainteresowania Twoją osobą wysychają w oka mgnieniu.

Kobieta oczekuje, że jej „szalone” zachowanie nie wytrąci Cię z równowagi i spójności wewnętrznej. Pragnie, abyś pomimo jej prowokacji, zachował zimną krew i dobry męski styl. Poddając Cię „Testowi Frajera”, kobieta sygnalizuje, że jest już do Ciebie przywiązana i chce się dowiedzieć, czy powinna Ci się bardziej oddać.

Jeśli jesteś w związku, a Twoja kobieta ma zły nastrój lub silne emocje, to założę się, że szybko chcesz ją wyciszyć.  Robisz wszystko, co możesz, aby uspokoić jej nastrój i przywrócić ją do stanu „normalnego”.

Nazywam to “podtrzymywanie potencjału na bzykanie”. Prawdopodobnie myślisz, że Twoja kobieta nie będzie chciała uprawiać z Tobą seksu, jeśli jest w złym nastroju. Prawda jednak jest taka, że dla wielu kobiet dramat jest tylko grą wstępną.

Jeśli nie tworzysz świadomie “Pozytywnego Emocjonalnego Napięcia” (PEN),

Twoja kobieta będzie nieświadomie tworzyć “Negatywne Napięcie Emocjonalne” (NNE).

Odgadniesz to z jej mowy ciała, westchnień, krytyki, narzekania, trzaskania drzwiami, oskarżeń, krzyku, ataków i wycofywania się itd. Wszystkie te działania generują u kobiety napięcie emocjonalne.

Kobiety mówią mi, że nie chcą się wściekać na swoich partnerów, ale nie mogą nic na to poradzić. Każda bez wyjątku potrzebuje napięcia emocjonalnego, aby czuć się atrakcyjną i przywiązaną do Ciebie. Jeśli ona naprawdę chce się czuć atrakcyjną i przywiązaną do Ciebie, to będzie tworzyć napięcie emocjonalne przez resztę Waszego wspólnego życia.

Napięcie emocjonalne dla kobiet jest ich powietrzem.

Dlatego kobiety uwielbiają plotkować z koleżankami i obgadywać innych, to generuje w nich PEN. Każda komedia romantyczna jest przesiąknięta napięciem emocjonalnym. Zakupy i przymierzanie nowych ubrań, ciągła zmiana garderoby i fryzury generują PEN.

Podsumowując: bez względu na to, jak bardzo kobieta lubi lub kocha mężczyznę, potrzebuje czuć emocjonalne napięcie, aby go pożądać i przywiązać się do niego.

Brak napięcia emocjonalnego skutkuje brakiem atrakcyjności lub przywiązania.

Brak przywiązania skutkuje brakiem namiętności lub pożądania seksualnego.

Jak rozpoznać Pozytywne Emocjonalne Napięcie?

Pozytywne Emocjonalne Napięcie jest potężnym narzędziem, które daje tak intensywne efekty, że czasami mężczyźni nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić.  Czy skutecznie używasz PEN, dowiesz się, obserwując zachowanie kobiety.

Jeśli zauważysz, że ona:

 • posyła Ci przeciągłe spojrzenia
 • pochyla się, aby pokazać dekolt
 • często pisze smsy
 • dzwoni późno w nocy
 • kieruje do Ciebie seksualne insynuacje
 • nie ma ochoty wychodzić z Twojego domu
 • w skrajnych przypadkach – zaczyna Cię nękać,

możesz być pewien, że będzie wracać po więcej.

Stosowane zasad Pozytywnego Emocjonalnego Napięcia nauczy Cię nie tylko, jak zbudować napięcie z kobietami, ale również jak być w pełni autentycznym i przejrzystym mężczyzną. Praktykowanie zasad PNE nie polega na tym, co zamierzasz uzyskać od kobiety.

Jak na ironię – w PEN nie chodzi o to, żeby kobieta:

 • odczuła podniecenie
 • Ciebie polubiła
 • była napalona
 • pozwoliła zaciągnąć się do łóżka
 • była szczęśliwa.

Ani o to, by być dobrym manipulatorem. Nie ma tu żadnych ukrytych kontraktów.

PEN to mapa drogowa w kierunku męskiej świadomości- takiej, która

 głęboko przenika kobietę i zabiera ją w miejsca, gdzie ona sama nie jest w stanie dotrzeć.

Praktykowanie zasad Pozytywnego Emocjonalnego Napięcia wymaga tego rodzaju samoświadomości, która również rozwija Ciebie jako mężczyznę.

Kobieta nigdy nie da Ci tego, czego oczekujesz. Żadna kobieta nigdy nie spełni Twoich fantazji i oczekiwań. Nie istnieją boginie trzymające klucz spełnienia. Jeśli spędzisz wystarczająco dużo czasu z jakąkolwiek kobietą, doprowadzi Cię ona do szaleństwa – szczególnie, jeśli będziesz próbował ją zadowolić, pozwolić jej nadawać ton Waszemu związkowi.

Jedynym prawdziwym powodem, aby zaprosić kobietę do swojego życia, jest chęć rozwoju osobistego.

Jak rozkochać kobietę na nowo?

Niezależnie od tego, czy jesteś singlem czy w związku, praktykowanie zasad PEN zamienia każdą interakcję z kobietą w okazję do rozwoju osobistego. Praktykując PEN, przeniesiesz uwagę z “Jak mogę sprawić, żeby mnie polubiła?”, “Jak mogę zaciągnąć ją do łóżka?”, “Dlaczego ona już nie chce seksu?”, “Dlaczego doprowadza mnie do szału?” do “Jak mam trzymać się siebie i zaprosić ją do głębszego połączenia poprzez tworzenie pozytywnego emocjonalnego napięcia?”

Dzięki praktykowaniu PEN będziesz:

 • mniej rozproszony
 • mniej przywiązany do efektów
 • bardziej świadomy
 • silniejszy psychicznie
 • zabawy
 • pewny siebie
 • kreatywny
 • namiętny
 • miał przejrzyste intencje
 • umiał dać swój dar kobiecie i światu.

Tworzenie Pozytywnego Emocjonalnego Napięcia podnieca kobiety, sprawia, że zdobędziesz tę, na której Ci zależy i spowoduje, że będzie ona wracać po więcej.

To wydarzy się tylko dzięki stosowaniu praktyki PEN.  Ta metoda nie jest dla osób o słabym sercu, bo będzie wymagała od Ciebie zbudowania ducha odważnego wojownika. Pomoże Ci dorosnąć jako mężczyźnie.

PEN wyrzuci Cię z przedszkola kobiecej walidacji i wprowadzi w męski świat Twoich przodków!

Zmienisz sposób, w jaki odnosisz się do kobiet i świata. Na zawsze.

Powodzenia Marcin.

Materiał pochodzi z jednego ze szkoleń z Dr. Robertem Gloverem.